Symptomy Odstawienia Marihuany

Cannabis a dokładnie kanabinole to substancje, które pobudzają receptory. Zawarty w marihuanie naturalnym kanabinolem jest tetrahydrocannabinol (THC), a najczęściej używanymi preparatami są susz kwiatostanów lub żywica konopi indyjskich. Używana ostatnio marihuany jest zmodyfikowana genetycznie i zawiera nawet 3–4-krotnie większe dawki kanabinoli niż było to w latach 60. i 70. Chodź najbardziej widoczne w odstawieniu są osoby, które paliły marihuanę intensywnie i długotrwale. Szesnaście procent wszystkich leczonych z powodu uzależnień to osoby objęte terapią właśnie z powodu stosowania tej używki wynika na to że zajęło trzecie miejsce zaraz po alkoholu i opioidach.

Natomiast osoby, które spożywały marihuanę przez kilka tygodni bądź tylko od święta mogą nie odczuwać żadnych skutków ubocznych. Jeżeli chcesz sobie popalać to zdyscyplinuj swój organizm z w taki sposób, żeby nigdy nie wyjść poza takie ramy aby tego później nie żałować.

Jest bardzo wiele powodów, które mogą spowodować o wstrzymaniu się od używania tego typu używek. Osoby piszące na forach podają najczęściej, iż nie odczuwają efektów palenia bądź co gorsza problemy z koncentracją lub z komunikacją między ludzką. Piszą również o sytuacji finansowej zmuszającej ich do zaprzestania palenia.

Symptomy pojawiające się przy odstawieniu to najczęściej niepokój, drażliwość, depresja, obniżony nastrój, zmniejszenie apetytu, biegunki, bezsenność jak i również senność. Skutki uboczne pojawiają się po 2-3 dniach od spożycia ostatniej dawki marihuany. A czasami, po zaprzestaniu spożywania większych dawek, mogą pojawić się zwiększona potliwość, drgawki, przyspieszony puls, nudności, wymioty, biegunka oraz depresja.

Efekt odstawienia wiąże się ze zmianą funkcjonowania pracy mózgu, nasz mózg musi się przyzwyczaić do nowej sytuacji, a do tego potrzebne jest bardzo dużo czasu. Lecz pamiętajmy, że odstawienie marihuany nie jest dla nas niebezpieczny. Dla wielu ludzi borykającym się z odstawieniem marihuany ten okres jest trudny i wraca po kilku dniach bądź co gorsze sięga po inne używki np. alkohol, leki co może mieć gorsze skutki niż sama marihuana.

Pierwszym krokiem do odstawienia jest to, aby odnaleźć przyjemne rzeczy robione zanim zaczęło się spożywania marihuany np. sport -bardzo korzystnie wpływa na nasz mózg…. zaczynając od przyjemnych a intensywnych ćwiczeń kończąc na masażu. Masaż i ćwiczenia pobudzają twój mózg do produkcji endokannabinoidów, a poprzez to, że dostarczałeś je z zewnątrz, twój mózg się rozleniwił i przestał je produkować.

Można określić dwa typy odstawienia, na stałe albo na dany okres. Jeśli chcemy zrezygnować to dobrze by było sobie taki cel ustalić. Wiedzmy też o tym że taki cel nas ukierunkuje i podniesie na duchu. W walce odstawienia przyda się także zbilansowana dieta ponieważ pojawia się brak apetytu. Dlatego warto wdrążyć dobry nawyk zdrowego jedzenia da to organizmowi energię, naprawi tkanki narządowe i wzmocni twój system odpornościowy, a w przypadku wycofywania się z marihuany przede wszystkim wpłynie pozytywnie na twój nastrój.

Mimo wszystko osoby które nie będą sobie w stanie poradzić z tym same mogą skorzystać z pomocy specjalistów. Są stworzone specjalistyczne ośrodki mające na celu zmniejszenia częstotliwości używania lub jej wyeliminowanie całkowicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CarBOO.pl