Vitapil – Czym Jest?

W internecie można znaleźć masę produktów z rodziny wzmacniających włosy. Naszą szczególną uwagę przykul jeden, mianowicie: Vitapil. Postaramy się tutaj go opisać. Napiszemy krótką recenzję na temat tego preparatu.

Vitapil, Preparat, Działanie, Sposób Użycia, Zdrowe, Błyszczące, Włosy

Wzmacnia cebulki, zapobiega wypadaniu, łamliwości i rozdwajaniu włosów. Zdrowe, błyszczące i mocne włosy to oznaka, że organizm jest w świetnej formie. Sytuacja odwrotna, to jest zła kondycja włosów, to oznaka, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Może to być wpływ układu hormonalnego, silny i długotrwały stres lub też tak prozaiczny powód, jak niekompletna w witaminy i składniki mineralne dieta. W takiej sytuacji występuje niedostateczna ilość witamin, niezbędnych substancji odżywczych i biopierwiastków, na co bezpośrednio reagują cebulki włosów. To one właśnie są odpowiedzialne za stan naszych włosów. Jeśli uzupełnimy naszą dietę, włosy znowu nabiorą życia, blasku, będą znacznie szybciej i bujniej rosnąć. Można pomóc swoim włosom stosując specjalnie stworzony w tym celu preparat Vitapil. Vitapil jest preparatem dla wszystkich osób mających jakiekolwiek problemy z włosami. Składniki preparatu widocznie wzmacniają strukturę włosa, zapobiegają nadmiernemu wypadaniu, łamliwości i rozdwajaniu się włosów, odżywiają cebulki włosowe i poprawiają ukrwienie skóry głowy. Utrzymują także właściwe nawilżenie skóry głowy i włosów. Dodatkowo zapobiegają nadmiernemu przetłuszczaniu się zarówno skóry głowy jak i włosów oraz stanowią ochronę pigmentu i barierę przeciwko ujemnym wpływom promieniowania ultrafioletowego, a także zapobiegają przedwczesnemu siwieniu.

Jakie są Wskazania Vitapil?

Preparat może być stosowany wspomagająco jako uzupełnienie diety w witaminy i składniki mineralne, szczególnie w problemach związanych z kondycją włosów:

 • Nadmiernym wypadaniem włosów.
 • Osłabieniem struktury włosów (rozdwajanie).
 • Zwiększoną łamliwością i kruchością włosów.
 • Zaburzeniem gospodarki wodnej włosa.
 • Nadmierną aktywnością gruczołów łojowych.
 • Przedwczesnym siwieniem.

Jakie Jest Działanie Preparatu?

Preparat jest źródłem witamin, soli mineralnych i innych składników, które:

 • Pobudzają krążenie i ukrwienie skóry głowy (witamina PP, cholina).
 • Odżywiają cebulki włosowe, nadają włosom połysk (proteiny sojowe, drożdże).
 • Pobudzają wzrost włosa (cholina, inozytol, jod).
 • Wspomagają odbudowę struktury włosa, nawilżają łodygę włosa (witamina B5).
 • Spowalniają proces siwienia (PABA, kwas foliowy, miedź).
 • Pobudzają syntezę keratyny – niezbędnego białka budulcowego (cynk, żelazo).
 • Hamują nadmierną aktywność gruczołów łojowych (cynk, żelazo).

Jaki Jest Sposób Użycia Tego Preparatu?

1 tabletka dziennie lub według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu. Działania niepożądane i środki ostrożności: Sporadycznie preparat może spowodować zaczerwienienie, szczególnie w obrębie twarzy, mijające po kilkunastu minutach. Osoby ze schorzeniami tarczycy przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, ciąża i okres karmienia. Opakowanie: 30 i 60 tabletek powlekanych Sugerowana cena detaliczna: 30 tabletek – 23 zł 60 tabletek – 35 zł Suplement diety dostępny w aptekach i sklepach zielarskich.

Czy wiesz, że….
Bardzo ważne w zachowaniu bujnych i pięknych włosów jest zapewnienie prawidłowego krążenia obwodowego. Niestety wypadanie włosów jest bardzo częste u osób z problemami z krążeniem. Wtedy nawet prawidłowa, dobrze zbilansowana dieta zda się na nic, gdyż potrzebne do wzrostu włosa aminokwasy i witaminy nie docierają do miejsca najważniejszego, czyli cebulki włosa. Dlatego ważne są ćwiczenia i masowanie skory głowy, które pobudzają krążenie. Po za tym warto też zapewnić organizmowi odpowiednią podaż substancji, które wspomagają mikrokrążenie. Do takich substancji należy min. witamina PP (niacyna). Rozszerza ona drobne naczynia w obrębie skóry głowy i ułatwia odżywienie cebulki włosa.

Często przyczyną wypadania włosów są zaburzenia gospodarki hormonalnej i nadmierne wydzielanie gruczołów łojowych. Poprzez nadmierne wydzielanie się substancji z gruczołów łojowych, następuje często zaczopowanie porów skóry. Tworzy się doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii, które wywołują stany zapalne skóry i upośledzają jej mikrokrążenie. W końcowym efekcie cebulki włosów są niedożywione, słabiej dotlenione i włosy zaczynają wypadać. Możemy wtedy sięgnąć po preparaty, regulujące nadmierną pracę gruczołów i wspomagające regenerację cebulek włosa. Bardzo ważne jest też zachowanie odpowiedniego poziomu cynku i żelaza regulujących nadmierną aktywność gruczołów łojowych.

Dla zapewnienia zdrowych, pełnych blasku włosów nie wystarczą tylko właściwie dobrane szampony i odżywki. Działają one jedynie powierzchniowo, a czas kontaktu ze skórą jest zbyt krótki, aby substancje aktywne w nich zawarte mogły przeniknąć przez naskórek. Dlatego tak ważne jest dostarczanie od wewnątrz witaminy B5 czyli kwasu pantotenowego. Ma on niezwykłe właściwości utrzymywania wody w łodydze włosa. Dzięki temu uzyskujemy efekt nawilżonych, pełnych blasku włosów. Dodatkowo włosy przestają się łamać i rozdwajać, a dzięki pęcznieniu keratyny zwiększają swoją objętość.

Takie składniki jak kwas paraaminobenzoesowy (PABA), kwas foliowy i miedź są potrzebne do utrzymania barwnika we włosach. Dzięki temu mogą zahamować przedwczesne procesy siwienia.

Źródła informacji:
1. Sulivan K.: Witaminy i minerały. Konemann 2001.
2. Ziemlański Ś.: Normy żywienia człowieka. Fizjologiczne podstawy. PZWL Warszawa 2001.
3. Pendiville J. S., Manfredi L. N.: Skin sings of nutritional disorders. Semin. Dermatol. 1992; 11(1): 88-97.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CarBOO.pl