Zdrowie Polaków, Długość Życia

W Polsce ze zdrowiem nie mamy najlepiej. Długość życia, co prawda się wydłuża, ale tylko, dlatego że zaliczamy do tego osoby, które przeżyły wojnę lub urodziły się zaraz po niej. W innych przypadkach sytuacja nie jest najlepsza, bo wystarczy popatrzeć na klepsydry w swoim mieście, żeby dojść do wniosku, że najczęściej pojawiają się tam osoby mające nieco ponad pięćdziesiąt lat.

Skąd się to wszystko bierze? Przede wszystkim z tego, że nie dbamy o swoje zdrowie. Polacy to naród lubiący sam się leczyć, co oznacza, że wolimy trzymać swoją chorobę w tajemnicy do samego końca. Lepiej nie chodzić do lekarza, bo wtedy nic złego się nie dowiemy. Najlepiej to widać na przykładzie raka piersi, gdzie można, co roku się badać, ale panie często przez kilkanaście lat nawet raz nie były u lekarza. Jeśli jesteśmy w grupie ryzyka, bo w rodzinie nowotworów jest bardzo dużo to trzeba badać się na wszystko bardzo często. W ten sposób na pewno wcześniej uda się wykryć jakieś zagrożenie i tym samym będzie można temu przeciwdziałać. Nie zawsze zakończy się to sukcesem, ale jeśli stadium jest bardzo zaawansowane to szanse są wtedy praktycznie zerowe.

Złe nawyki

Mamy bardzo dużo złych nawyków. Oznacza to, że zamiast sięgać po leki naturalne wolimy pójść do apteki i kupić reklamówkę suplementów diety. Efekt jest tak, że te suplementy, jako produkt spożywczy bardzo często nie działają. Można nawet znaleźć takie, które będą nam szkodziły, a zatem trzeba się zastanowić nad tym czy warto. Można przecież korzystać z naturalnych metod leczenia jak chociażby marihuana medyczna czy zioła.  Złe nawyki to palenie papierosów, picie alkoholu, ale również złe odżywianie się i nie zwracanie uwagi na to, co się dzieje wokół nas i naszego zdrowia. Nie można tego bagatelizować, bo może się to dla nas bardzo złe skończyć. To nasze zdrowie i jeśli w porę nie zaczniemy się nim interesować to będzie jeszcze gorzej.

Jak dbać o zdrowie?

Przede wszystkim trzeba zmienić swoje nastawienie do wszystkiego. Nie mówimy wszystkiemu nie, bo nam się nie podoba, bo nam się nie chce tylko trzeba próbować. Zmieniamy dietę, pozbywamy się złego cholesterolu, ograniczamy albo rzucamy palenie papierosów. To wszystko powoduje, że nasza średnia długość życia się skraca i to bardzo mocno. Dojdziemy do czasów średniowiecza, gdzie trzydzieści lat to był już sukces. Na pewno nikt z nas tego nie chce? Niestety zaczynamy żałować swoich czynów dopiero wtedy, kiedy jest za późno. Trzeba cieszyć się życiem, trzeba wyjść z domu, a nie siedzieć przez telefonem, komputerem albo telewizorem. Starsze osoby narzekają na młodsze, że siedzą przy komputerach i telefonach, ale same całe dnie spędzają przy telewizorze. Dbanie o zdrowie nie jest łatwe, bo wymaga wielu wyrzeczeń, a pokus mamy naprawdę bardzo dużo. Jeśli tego nie zrobimy na czas to nasze życie może się skończyć o wiele wcześniej niż przypuszczaliśmy, a pamiętajmy, że mamy rodzinę i znajomych i oni wszyscy na nas liczą. To, dlatego musimy podjąć już teraz walkę ze sobą i ze swoim brakiem zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CarBOO.pl