Jak Zdobyć Receptę na Medyczną Marihuanę w Polsce

Marihuana jest dosyć kontrowersyjnym tematem. Jest obarczana wieloma mitami, które tak naprawdę nie znajdują potwierdzenia w badaniach naukowych. W szczególności przez starsze pokolenie uważana jest tylko i wyłącznie za coś szkodliwego. Nie widzą potrzeby jej spożywania oraz wierzą tylko standardowej medycynie. Jednak tak naprawdę jest to roślina, której właściwości zdrowotne są znane od kilku tysięcy lat. Jej postacią medyczną jest susz pozyskiwany z roślin z rodzaju konopi. Posiada substancje psychoaktywne, których chyba przeciwnicy boją się najbardziej. W medycynie stosuje się ją do leczenia różnych dolegliwości, może to być: leczenie bólu, czy nowotworów. Marihuana wpływa na uczucie radości, pobudzenia wyobraźni, czy pobudzenia zmysłów. Mówiąc wprost, sprawia, że człowiek się rozluźnia i całe napięcie ustępuje. Oczywiście posiada także skutki uboczne, np. może wywołać stan psychozy lub zaburzenia postrzegania czasu. Zdarza się, że powoduje obrzęk powiek, czy wzrost ciśnienia krwi. Dlatego, jeśli została przepisana jako forma leczenia, musi być odpowiednio dobrana pod pacjenta.

Jak w Polsce Zdobyć Receptę?

7 lipca 2017 roku, ku radości zwolenników, weszła w życie ustawa, która zalegalizowała marihuanę, jako lek. Dzięki temu, wielu pacjentów uzyskało nadzieję na poprawę swojego stanu zdrowia. Warto zaznaczyć, że do wystawienia recepty są upoważnieni wszyscy lekarze. Pierwszym krokiem, aby zdobyć receptę, jest wizyta u medyka. Jeśli chcemy ją pozyskać z określonego powodu i długotrwałej choroby, warto udać się do lekarza prowadzącego. Warto zaznaczyć, że marihuana jest już opcją ostateczną. Co oznacza, że nie dostaniemy jej w pierwszej kolejności, kiedy coś nas będzie bolało lub kiedy na coś zachorujemy. Na samym początku przepisywane są standardowe produkty medyczne, kiedy one zawiodą, kolejnym krokiem jest mocniejsza terapia w postaci marihuany. Oczywiście, jeśli lekarz, do którego się udajemy po receptę, jest lekarzem prowadzącym, z pewnością posiada pełną historię medyczną oraz aktualne wyniki badań. Jeśli on nie jest lekarzem prowadzącym i tego nie posiada, warto przed wizytą zadbać o takie rzeczy i przyjść z pełną dokumentacją medyczną. Specjalista musi także wziąć pod uwagę, czy aby ma pewno, skutki uboczne nie zagrażają życiu, czy zdrowiu pacjenta. Kobiety w ciąży obecnie, są wykluczone z możliwości zażywania marihuany medycznej. Jednak jeśli lekarz zna się na rzeczy i nie jest przeciwnikiem takiej terapii po wypisaniu recepty, droga do jej realizacji jest już bardzo prosta.

Susz dostępny jest w aptekach i to właśnie dzięki niemu przygotowuje się leki recepturowe. Po otrzymaniu recepty można przyjść do jej realizacji. Warto udać się do najbliższej apteki, która posiada na stanie marihuanę. Do dzisiaj nie wszystkie są w nią zaopatrzone, dlatego warto na samym początku poszukać, która ją oferuję, aby nie tracić czasu na znalezienie odpowiedniego punktu medycznego. Kiedy już mamy receptę i aptekę, w której możemy zrealizować zalecenie, możemy przejść do jego wykupienia. Aby to zrobić należy posiadać swój numer pesel i kod recepty. Warto zaznaczyć, że niczym się to nie różni od wykupienia standardowych leków. Wygląd, jak i realizacja przebiega w ten sam sposób. Oczywiście w recepcie zostanie przepisana pewna dawka, która starczy na określony czas. Dlatego, kiedy preparat się skończy, należy odświeżyć receptę i wykupić ją na nowo. Można to zrobić tak samo, jak wcześniej, czyli w gabinecie lekarskim lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Jednak nie każdy gabinet lekarski oferuję realizację recept online. Jednak jest to zdecydowanie prostsze i szybsze niż czekanie po kilka godzin w kolejkach. Jednak jeśli lekarz zaleci kontrolę przed wypisaniem kolejnej recepty, w takim wypadku należy się do niego bezwzględnie zgłosić. Warto zaznaczyć, że recepta online, nie różni się niczym od standardowej recepty. Posiada te same informacje oraz dane. Wydaje się jedynie łatwiejszym i szybszym sposobem.

Co ważne taka recepta, nie zawsze może zostać zrealizowana za granicą. Istnieją państwa, które nie uważają marihuany medycznej, za legalną. Świetnym rozwiązaniem jest recepta transgraniczna. Taki dokument wystawia lekarz i pozwala on wykupić lek na terenie dowolnego kraju znajdującego się w UE. Jednak w takim przypadku musi być ona wystawiona w formie papierowe, gdyż inne kraje nie obsługują polskiego systemu e-recepty. Dlatego planując długi wyjazd, czy urlop, warto wcześniej wszystko zaplanować i później nie mieć problemów z realizacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CarBOO.pl