Ceny Alkoholu i Papierosów

Najnowsze badania wskazują, że palaczy znowu czekają podwyżki cen. Co za tym idzie, wzrosną także ceny napojów wyskokowych. Nikt z nas przecież nie lubi płacić coraz więcej za żadne artykuły. Przeważnie wszystko idzie w górę wraz z nadejściem nowego roku, a powodem tejże sytuacji jest rosnąca ciągle inflacja. Mimo różnego rodzaju promocji, które oferują nam supermarkety, nic nie wskazuje na to, że możemy liczyć na obniżki cen czegokolwiek. Nasze portfele kolejny raz będą nieco bardziej puste.

W dzisiejszych czasach, możemy liczyć oczywiście na podwyżki płac, jednak rosnące koszty utrzymania mogą zniwelować tą różnicę. Jak wszystkim wiadomo, cena masła doszła do astronomicznej kwoty. Swego czasu trzeba było zapłacić za nią nawet ponad sześć złotych.

Obecnie cena kostki masła nieco spadła, ale mimo to utrzymuje się na wysokim poziomie. Trudno jest napotkać ofertę poniżej czterech złotych. Bardzo ciężkie czasy czekają, po raz kolejny zresztą palaczy. Z tradycji stała się zadość, ponieważ papierosy drożeją każdego roku.

Stanie się tak również teraz. Powodem podwyżki jest akcyza, która poszybuje w górę. Ludzie palący powinni się cieszyć jedynie z tego, że obecnie wyroby tytoniowe drożeją jedynie raz w roku i to średnio o jakieś pięćdziesiąt groszy za paczkę. Jeszcze kilka lat temu cena szybowała w górę co sześć miesięcy, jednak także średnio o jakieś kilkadziesiąt groszy. Łatwo zatem policzyć, że w ciągu roku kalendarzowego trzeba było zapłacić ponad złotówkę więcej za paczkę papierosów. Obecnie nie znajdziemy na rynku papierosów poniżej 12 złotych za paczkę, a średnia cena przeciętnych to około 15 złotych.

Napoje wyskokowe również mają iść w górę i tak jak w przypadku wyrobów tytoniowych, powodem jest wzrost akcyzy. Sprawa dotyczy nie tylko wódki, ale także piwa, wina, cydru i wszystkiego co zawiera alkohol. Co prawda mało kto pije go codziennie, ale jeśli planujemy w tym roku jakąś imprezę np. wesele, trzeba będzie się liczyć z dużo większym wydatkiem. Lato zbliża się coraz szybciej, a wraz z jego nadejściem sezon na piwo.

Miłośnicy tego szlachetnego trunku, również nie będą zadowoleni, ponieważ jego cena także wzrośnie. Co za tym idzie, idąc do restauracji na obiad, który popijemy piwkiem, czekać będzie na nas trochę większy rachunek. Wino krajowe, a także importowane będzie coraz droższe. Również cydr, który obecnie stał się bardzo popularny, będzie przedstawiał nieco wyższą cenę. Można oczywiście całkowicie zrezygnować z picia alkoholu i palenia papierosów, wówczas nie odczujemy wzrostu cen, a nawet zaoszczędzimy.

Jednak warto pamiętać, że wszystko jest dla ludzi, trzeba tylko umieć korzystać z umiarem. Ogólnie mówiąc, w bieżącym roku musimy przygotować się na duże podwyżki wszystkiego rodzaju produktów. Niestety wszystko drożeje, a pensje podnoszone są nieznacznie. Jeśli do tego wszystkiego dodamy wysoką cenę paliwa i to w dodatku każdego rodzaju, nie możemy się dziwić niezadowoleniu społeczeństwa. Wiele grup zawodowych planuje strajki, domagając się wzrostu płac. Obecne zarobki są mało znaczące, w czasach ciągłych podwyżek cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © CarBOO.pl